top of page

HAKKIMIZDA

    Geçmişten günümüze iç mekânlar, insanların en fazla vakit geçirdiği alanlardır. Dolayısıyla, çözümlemek zorunda olduğumuz bölgelerin başında gelir. Biz de bu alanları, uzman bakış açımız ile sizler için tasarlıyoruz.

Mimari Tasarımcılar; Fonksiyonellik, Estetik ve Ergonomi kavramlarını, projelerinde öngörmeli ve sanatı ile harmanlamalıdır. Müşteri memnuniyetini sağlamak için, beğeniyi sürdürülebilir şekilde kazanmamız gerektiğinin bilincindeyiz. Görevimiz, bu olguları esas alarak proje tasarlamak ve uygulamaktır.

    İnce yapı inşaat ve Mobilya alanında, İç mekân proje yönlendirme ve uygulama firmasıdır. Amacımız, tasarımlarımızı eksiksiz ve doğru bir şekilde uygulamak ve isteklerinizi gerçeğe dönüştürmektir. Tasarım yeteneğimiz ve işinde usta uygulama ekipleri ile sizlere projeler hazırlıyor ve uyguluyoruz. Amacımız, tasarımlarımızı eksiksiz ve doğru bir şekilde uygulamak ve isteklerinizi gerçeğe dönüştürebilmektir.

Kemart Mimarlık

modern mutfak tasarımı

Nasıl Çalışıyoruz ?

    Mimari tasarımcının, özgün bir çalışma tarzı ve sistemi olmalıdır. Mesleğe yeni başlayanlar özgün ve sistemsel çalışmayı benimsemeli ve zaman içerisinde geliştirebilmelidir. Proje de her aşamayı adım adım hayal edip gerçeğe dönüştürmelidir. Bundan dolayı, kazanılan tecrübe büyük öneme sahiptir. Bu yöntemle çalışmaya devam ederken, zamanla daha sistemli ve hatasız projeler tasarlamaya başlar.

    Kemart Mimarlık olarak, sistemsel çalışıp, en uygun seçerekler ile ilerliyoruz. Hem bütçenize uygun, hemde tercih edilen özellikteki alanları, sizler için en doğru şekilde tasarlıyoruz. Bu sebeple proje ve ön hazırlık bizim için çok önemlidir. Bu aşamada müşterimizin aklındaki tüm istekleri ve soruları çözerek ilerliyoruz. 

    İlk adım olarak, proje alanını geziyoruz ve detaylı röleve alıp fotoğraflar çekiyoruz. İsteklerinizi de dinledikten sonra röleve çizimini hazırlıyor ve yerleşim planı çiziyoruz. Bu aşamada aslında projeye çalışıyor, sizlerin isteklerini daha iyi anlamış oluyoruz. Sizler ile yerleşim planında hemfikir olana kadar bu aşama devam ediyor ve en doğru yerleşimi birlikte buluyoruz. Genellikle birden fazla alternatif yerleşim planı çalışıyoruz. Bizler için önemli olan müşterilerimizi en doğru sonuca ulaştırmaktır. 

yerleşim planı

    İkinci adımda ise, yerleşim planı üzerinde çalışıp sizlere üç boyutlu çizimler sunacağımız aşamaya başlıyoruz. Burada artık daha detaylı olmak üzere, Mobilyaları, Zemini, Tavanı ve Duvarları tasarlıyoruz. Alan ve mesafelere göre mobilya boyutlarını ergonomik şekilde yerleştiriyoruz. Bütçenize uyacak şekilde materyal seçimlerini yapıyoruz. Aydınlatma, Isıtma ve Soğutma, Havalandırma komplikasyonlarını düşünerek tasarımımızı geliştiriyoruz. Aslında en önemli ve projenin son aşamasına geldiğimiz adımdır. Çünkü uygulama aşamasında olası problemleri en aza düşürmek, bu aşama sayesinde mümkün olmaktadır. Ayrıca gerçekçi render sunumlarımız ile müşterilerimizin aklında ufak bir şüpheye bile yer bırakmıyoruz. 

çalışma masası

    Tasarım sürecinden sonra ise, onaylanan projenin uygulama ekiplerine verilmek üzere imalat çizimlerine başlıyoruz. Bu kısımda tamamladıktan sonra uygulama aşamasına geçiyoruz ve ekiplerimiz sırası ile sistemli bir şekilde çalışıyorlar. Bu sistem ile uygulama ekiplerimiz işlerini daha hızlı ve doğru şekilde tamamlıyor sizlere verdiğimiz sözleri eksiksiz şekilde yerine getiriyoruz.  

    Proje tasarımı ve Uygulama Şefliği Yöneticiliğinde, Kurucumuz olan, Yüksek İç Mimar, Kemal YILDIRIM ile tüm projeleriniz için hizmetinizdeyiz. 

Kemart Mimarlık
bottom of page