top of page

ABOUT US

It is an architectural office established in Istanbul in 2023. It is an interior project direction and application company in the field of fine construction and furniture. worryWe are preparing and implementing projects for you with our creative skills and our expert application staff. Our aim is to implement our designs completely and accurately and to make your wishes come true.

From past to present, interior spaces are the areas where people spend the most time. Therefore, it is one of the areas that we have to analyze. We design these areas for you with our expert point of view.

Architectural Designers; He should anticipate the concepts of Functionality, Aesthetics and Ergonomics in his projects and blend them with his art. We are aware that in order to ensure customer satisfaction, we need to gain appreciation in a sustainable way. Our task is to present and implement the project based on these facts.

Our company

modern mutfak tasarımı

Nasıl Çalışıyoruz ?

    Mimari tasarımcının, özgün bir çalışma tarzı ve sistemi olmalıdır. Mesleğe yeni başlayanlar özgün ve sistemsel çalışmayı benimsemeli ve zaman içerisinde geliştirebilmelidir. Proje de her aşamayı adım adım hayal edip gerçeğe dönüştürmelidir. Bundan dolayı, kazanılan tecrübe büyük öneme sahiptir. Bu yöntemle çalışmaya devam ederken, zamanla daha sistemli ve hatasız projeler tasarlamaya başlar.

    Kemart Mimarlık olarak, sistemsel çalışıp, en uygun seçerekler ile ilerliyoruz. Hem bütçenize uygun, hemde tercih edilen özellikteki alanları, sizler için en doğru şekilde tasarlıyoruz. Bu sebeple proje ve ön hazırlık bizim için çok önemlidir. Bu aşamada müşterimizin aklındaki tüm istekleri ve soruları çözerek ilerliyoruz. 

    İlk adım olarak, proje alanını geziyoruz ve detaylı röleve alıp fotoğraflar çekiyoruz. İsteklerinizi de dinledikten sonra röleve çizimini hazırlıyor ve yerleşim planı çiziyoruz. Bu aşamada aslında projeye çalışıyor, sizlerin isteklerini daha iyi anlamış oluyoruz. Sizler ile yerleşim planında hemfikir olana kadar bu aşama devam ediyor ve en doğru yerleşimi birlikte buluyoruz. Genellikle birden fazla alternatif yerleşim planı çalışıyoruz. Bizler için önemli olan müşterilerimizi en doğru sonuca ulaştırmaktır. 

yerleşim planı

    İkinci adımda ise, yerleşim planı üzerinde çalışıp sizlere üç boyutlu çizimler sunacağımız aşamaya başlıyoruz. Burada artık daha detaylı olmak üzere, Mobilyaları, Zemini, Tavanı ve Duvarları tasarlıyoruz. Alan ve mesafelere göre mobilya boyutlarını ergonomik şekilde yerleştiriyoruz. Bütçenize uyacak şekilde materyal seçimlerini yapıyoruz. Aydınlatma, Isıtma ve Soğutma, Havalandırma komplikasyonlarını düşünerek tasarımımızı geliştiriyoruz. Aslında en önemli ve projenin son aşamasına geldiğimiz adımdır. Çünkü uygulama aşamasında olası problemleri en aza düşürmek, bu aşama sayesinde mümkün olmaktadır. Ayrıca gerçekçi render sunumlarımız ile müşterilerimizin aklında ufak bir şüpheye bile yer bırakmıyoruz. 

çalışma masası

    Tasarım sürecinden sonra ise, onaylanan projenin uygulama ekiplerine verilmek üzere imalat çizimlerine başlıyoruz. Bu kısımda tamamladıktan sonra uygulama aşamasına geçiyoruz ve ekiplerimiz sırası ile sistemli bir şekilde çalışıyorlar. Bu sistem ile uygulama ekiplerimiz işlerini daha hızlı ve doğru şekilde tamamlıyor sizlere verdiğimiz sözleri eksiksiz şekilde yerine getiriyoruz.  

    Proje tasarımı ve Uygulama Şefliği Yöneticiliğinde, Kurucumuz olan, Yüksek İç Mimar, Kemal YILDIRIM ile tüm projeleriniz için hizmetinizdeyiz. 

Kemart Mimarlık
bottom of page